Dni Dawcy Pamieci Ani Seweryn

DNI DAWCY PAMIĘCI ANI SEWERYN

3-4 października w Katowicach

Ani niestety nie można już pomóc… 22-letnia studentka AWF w Katowicach zmarła 4 lipca 2009 r. po trwających ponad rok zmaganiach z ostrą białaczką szpikową. Ta choroba nie zawsze jednak musi się tak kończyć. W Polsce co 1,5 godziny stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Tym chorym można pomóc! Potrzebni są dawcy szpiku kostnego.

I Ty możesz uratować czyjeś życie!

Potencjalnym dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat. Rejestracja i pobranie 4 ml krwi nic nie boli, a zajmuje tylko chwilę. Ta chwila, to szansa na nowe życie dla wielu chorych na białaczkę.

Ty także możesz spełnić prośbę Ani!

Ania nie zastanawiała się dlaczego zachorowała, tylko PO CO. Teraz, gdy jej już nie ma wśród nas, odpowiedź na to pytanie wydaje się jasna: po to, by ratować nie swoje, ale czyjeś życie. Podczas Dnia Dawcy organizowanego w czerwcu dzięki apelowi Ani zarejestrowało się prawie 2300 osób! Ona odeszła, ale Jej cząstka będzie żyć w każdym, kogo uda się uratować dzięki ludziom, którzy odpowiedzieli na jej apel w czerwcu oraz dzięki tym, którzy zarejestrują się podczas kolejnej akcji. Dni Dawcy Pamięci Ani Seweryn organizowane są przez AWF w Katowicach przy wsparciu Rodziny i Przyjaciół Ani.

Rejestracja potencjalnych dawców

  • 3 października (sobota) – godzina 16.00 – 20.00
  • 4 października (niedziela) – godzina 12.00 – 20.00
  • Miejsce: Katowice – Lotnisko Muchowiec

Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki
http://www.biegkukuczki.pl
Pamiętaj, weź ze sobą dokument tożsamości z nr Pesel.

Więcej o zostaniu dawcą na http://www.dkms.pl

Plakat pierwszy
Plakat drugi